Pomóż nam pomagać!

Przekaż darowiznę!

Dane adresowe:
Federacja Polskich Banków Żywności 
Al. Jerozolimskie 30, 00-024 Warszawa

Możesz  dokonać wpłaty bezpośrednio na konto:
48 1540 1157 2115 6612 6809 0001

Dla przelewów zagranicznych:
SWIFT: EBOSPLPW157
IBAN: PL 48 1540 1157 2115 6612 6809 0001

Pamiętaj: Darowizny finansowe na rzecz Banków Żywności możesz odliczyć od podatku! (maksymalnie do wysokości 10% dochodów).

  • Jeśli nie lubisz wypełniania przekazów i biegania na pocztę możesz ustawić w swoim banku zlecenie stałe na przelew konkretnej kwoty np. 10 zł
  •  Możesz ustalić ze swoim pracodawcą, by część Twojej pensji przekazywał co miesiąc Federacji. Ta „część” może być końcówką Twojej wypłaty (grosze po przecinku lub dowolna założona przez Ciebie kwota). Praktyka automatycznego potrącania określonej kwoty z miesięcznych poborów pracownika na cele społeczne i charytatywne to tzw. payroll.

Zostań wolontariuszem

Włącz się do jednej z najbardziej rozpoznawalnych akcji społecznych w Polsce! Dołącz do rzeczy wolontariuszy Świątecznej Zbiórki Żywności albo sam zadecyduj, w jaki sposób chcesz pomagać – możesz pracować w biurze lub wybranym Banku Żywności np. jako asystent koordynatora ds. projektów, współtworzyć treści na stronę internetową albo pomagać w dystrybucji żywności.

Kliknij i wybierz gdzie chcesz się zaangażować.Przekaż 1 % Federacji Polskich Banków Żywności

Jak? Wypełniając roczne zeznanie podatkowe wpisz w odpowiedniej rubryce nr KRS Federacji Polskich Banków Żywności: 0000063599

Możesz również przekazać 1% podatku na rzecz wybranego Banku Żywności, który posiada statut Organizacji Pożytku Publicznego. Informacje o sieci Banków Żywności znajdziesz tutaj.

e-pityCodziennie wspieramy pomocą żywnościową tysiące osób potrzebujących w całej Polsce! Pozyskujemy żywność od supermarketów, rolników, producentów żywności.  Potrzeby Podczas gdy 2,5 miliona osób w Polsce żyje w skrajnym ubóstwie, 9 milionów ton żywności rocznie marnuje się. Pomóż nam rozwiązywać ten paradoks! 

Pozyskane środki przeznaczymy na funkcjonowanie magazynów Banków Żywności wyposażenie ich w chłodnie, mroźnie, wózki widłowe i inne specjalistyczne sprzęty do dystrybucji żywności.

Wesprzyj nasze działania! Miej realny udział w walce z problemem  niedożywienia w Polsce!