Bank Żywności w Lublinie zaprasza na inaugurację działań edukacyjnych w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 

Inauguracja działań dodatkowych w Lublinie 

W czwartek 18 czerwca Bank Żywności w Lublinie zainauguruje rozpoczęcie działań dodatkowych w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa. Zapraszamy serdecznie do udziału w niezwykłym wydarzeniu! 


Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa 

Banki Żywności rozpoczęły już przekazywanie żywności lokalnym organizacjom dobroczynnym takim jak jadłodajnie, noclegownie, domy opieki, świetlice środowiskowe i wiele innych. Osoby najbardziej potrzebujące mogą skorzystać ze wsparcia w formie paczki z żywnością lub posiłku. 

Dodatkowe wsparcie dla osób potrzebujących

Dodatkowo w ramach PO PŻ osoby potrzebujące  będą mogli skorzystać z działań z zakresu włączenia społecznego i edukacji żywieniowej. Osoby potrzebujące będą mogły skorzystać z warsztatów na temat gospodarowania budżetem domowym, przygotowywania zbilansowanych posiłków, zdrowego odżywiania oraz zapobiegania marnowaniu jedzenia. Warsztaty zorganizują Banki Żywności a także organizacje odbierające żywność z Banków Żywności we współpracy z Ośrodkami Pomocy Społecznej. W rezultacie osoby potrzebujące  nauczą się  samodzielnie przygotować 5 podstawowych, zbilansowanych posiłków z wykorzystaniem produktów z pomocy żywnościowej lub dodatkowo produktów sezonowych i lokalnych. Poznają podstawy prawidłowo zbilansowanej diety. Dowiedzą się jak  właściwie przechowywać posiłki i racjonalnie gospodarować żywnością. Potrzebujący wzmocnią swoje poczucie samodzielności i zbudują relacje z otoczeniem.

Banki Żywności rozpoczynają realizację takich działań w czerwcu.