Jedz i wspieraj ideę niemarnowania żywności! Rusza akcja Bank Dobrych Miejsc. 

To pierwsza tego typu akcja w Polsce! Jedząc specjalnie oznaczone dania w restauracjach we Wrzeszczu, wspierasz Bank Żywności w Trójmieście.

„Od początku 2016 roku uratowaliśmy ponad 1200 ton żywności. Teraz do współpracy przy realizacji naszej misji zapraszamy punkty gastronomiczne Wrzeszcza i mieszkańców Gdańska” – informuje Anna Kobiela-Kanaan, Dyrektor Banku Żywności w Trójmieście.

Punkty gastronomiczne należące do sieci Banku Dobrych Miejsc, oferując swoim klientom produkty oznaczone jako Dobre na Bank pomagają zebrać środki finansowe, dzięki którym Bank Żywności w Trójmieście będzie w mógł odbierać jeszcze więcej żywności od producentów i dystrybutorów żywności oraz rolników.

Zachęcamy mieszkańców Gdańska do odwiedzin Wrzeszcza i konsumpcji produktów Dobrych na Bank. Już za parę dni z akcją rusza Avocado vegan bistro we Wrzeszczu. W kolejnych dniach  do akcji mają się przyłączyć kolejne punkty. O lokalach biorących udział w kampanii będziemy informować na bieżąco na stronie internetowej www.dobrenabank.pl oraz na Facebooku i Instagramie Banku Żywności w Trójmieście.

„Cieszymy się, że tak wiele punktów gastronomicznych pozytywnie ustosunkowało się do możliwości wspierania naszej misji. Ratujemy żywność przed zmarnowaniem, wspieramy potrzebujących, edukujemy. Dodatkowo promujemy ekologiczne postawy i biznes odpowiedzialny społecznie. Jesteśmy przekonani, że również mieszkańcy Gdańska mocno zaangażują się w tę ideę.” – zachęca Anna Kobiela-Kanaan.