Para Prezydencka odwiedziła wolontariuszy Banków Żywności z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza

Pomoc najuboższym jednoczy Polaków! Ponad 52 000 osób zaangażowało się w wolontariat podczas Świątecznej Zbiórki Żywności, która odbywa się w ten weekend w całej Polsce.


Para Prezydencka dziś włączyła się w sortowanie żywności. Prezydent skierował słowa do wolontariuszy Banków Żywności 
w całej Polsce i wszystkich ludzi dobrej woli. Prezydent wraz z małżonką odwiedzili wolontariuszy w Banku Żywności SOS
w Warszawie, którzy sortowali produkty spożywcze podarowane podczas trwającej od
4 do 6 grudnia Świątecznej Zbiórki Żywności.
Para Prezydencka zwróciła się do wolontariuszy Banków Żywności w całej Polsce. 


Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej Andrzej Duda powiedział: 

  To piękne dzieło zapoczątkowane przez Jacka Kuronia. Jego duch unosi się dziś tutaj w Banku Żywności SOS w Warszawie. Mam osobistą satysfakcję, że mogę być tu dzisiaj. W Krakowie zawsze uczestniczyliśmy w zbiórkach żywności organizowanych przez Banki Żywności.

Chcę bardzo serdecznie za Panem Prezesem Markiem Borowskim zaapelować do wszystkich rodaków. Każdy kto może niech w te dni do świąt Bożego Narodzenia włączy się w Świąteczną Zbiórkę Żywności na jeden z trzech sposobów: w sklepie spożywczym, przez wysłanie sms lub przez akcję na charytatywni.allegro.pl Ta pomoc jest potrzebna.

Wolontariusze, którzy tu są budują naszą wspólnotę. Apeluję o moich Rodaków,  aby włączyli się do tej wspólnoty. A kto może niech włączy się do wolontariatu. Dziękuję Wam i Waszym rodzicom za to, że tak Was wychowali. To jest dzieło, które się rozwija. Chciałbym doprowadzić do stanu gdy w Polsce nie będzie już osób najuboższych. 

Następnie wolontariusze pokazali Parze Prezydenckiej, na czym polega praca podczas świątecznej zbiórki żywności i zaprosili do wspólnego sortowania produktów.

Zobacz galerię zdjęć