Pierwsza Para wzięła udział w podsumowaniu Świątecznej Zbiórki Żywności

Ponad 825 ton żywności! Tyle Polacy przekazali robiąc zakupy odpowiadając na apel Banków Żywności. Świąteczna Zbiórka Żywności, 20-ta, jubileuszowa, była najważniejszym wydarzeniem ostatniego weekendu listopada. I teraz trzeba popakować jedzenie i przekazać potrzebującym. W poniedziałek w Wawrze paczki dla potrzebujących przygotowali Prezydent RP Andrzej Duda z Małżonką Agatą Korhauser-Dudą. Teraz każdy z nas może posłać komuś jedzenie na święta. Wysyłając charytatywny sms.

Świetlica TPD w Wawrze przy ul. Króla Maciusia 5 jeszcze nie miała takich gości. Para Prezydencka chciała pomóc i Banki Żywności nie pozwoliły jej próżnować. –Podarowanie, zapakowanie oraz pomoc w dostarczeniu żywności do potrzebujących. To właściwie tylko tyle i aż tyle, ile może zrobić człowiek o wielkim sercu, który dostrzega wokoło innych, tych, którym jest dużo ciężej niż nam. Dlatego dziękuję tysiącom osób, które w tym roku wsparły Świąteczną Zbiórkę Żywności, w tym Pierwszej Parze, można powiedzieć Pierwszym Wolontariuszom RP, że są z nami. Zwłaszcza w momencie, gdy tuż przed świętami możemy ogłosić wielki sukces naszej listopadowej zbiórki  – tłumaczy Marek Borowski, Prezes Federacji Polskich Banków Żywności.

Prezydent Andrzej Duda dziękował wszystkim rodakom, którzy nie zapomnieli, by kupić dodatkowe produkty na świąteczną zbiórkę. - To setki tysięcy, miliony osób w Polsce, które pamiętają o tym, że nie wszystkim wiedzie się dobrze i że niektóre stoły świąteczne, niektóre stoły wigilijne, są bardzo skromne, że są rodziny, ludzie, którzy wymagają wsparcia - podkreślił prezydent. - Dziękuję za to serce, za tę pamięć, za dobro, które państwo w ten sposób czynicie - dodał.

A sukces jest naprawdę ogromny. Podczas Świątecznej Zbiórki Żywności udało się zebrać ponad 825 ton żywności. Wszystko dzięki ogromnej pracy  50 000 wolontariuszy w całym kraju oraz hojności Polaków, którzy chcą dzielić się swoim zakupami z osobami znajdującymi się w bardzo trudnej sytuacji. Wciąż jeszcze można przekazać jedzenie potrzebującym – w Internecie pod adresem www.charytatywni.allegro.pl – akcja potrwa do 31 grudnia.

Tym bardziej waśnie teraz trzeba zadbać o to, by zebrane jedzenie udało się dostarczyć do adresatów. Bo na to też potrzebne są pieniądze! Chodzi o charytatywny SMS o treści POMAGAM na numer 73265 (koszt 3 zł + VAT) wysłany jeszcze przed Wigilią. – Bardzo prosimy, nie zapominajcie Państwo o tym sms-się – podkreśla Marek Borowski.