Polacy podzielili się 700 000 posiłków!

Z produktów zebranych podczas zbiórki żywności organizowanej przez Banki Żywności w partnerstwie z firmą Danone będzie można przygotować 700 000 posiłków. Licznik zbiórki wciąż bije! Do końca października można podzielić się posiłkiem online na charytawni.allegro.pl, ale już teraz wiemy, że klienci sklepów pokazali serce wielkie jak hipermarket! Jedną z gwiazd, która wsparła naszą akcję była Małgorzata Rozenek-Majdan. 

23 i 24 września w  niemal 3 tysiącach sklepów w całej Polsce odbyła się akcja „Podziel się Posiłkiem” Do tej pory, bo w Internecie zbiórka jeszcze trwa, udało się zebrać aż 350 ton jedzenia dla dzieci, głównie  płatków śniadaniowych, odżywek dla najmłodszych, mleka i przetworów warzywno-owocowych. Banki Żywności rozpoczęły już przekazywanie darów adresatom pomocy! Produkty trafią do lokalnych organizacji, które, na co dzień zajmują się opieką nad potrzebującymi dziećmi, m.in. do: Towarzystwa Przyjaciół Dzieci, świetlic, ognisk wychowawczych, domów samotnej matki, oraz fundacji dla najuboższych rodzin. –  Wg. ostatnich danych GUS-u w 2014 r. 7,4 proc. Polaków żyło poniżej granicy skrajnego ubóstwa.[1] To tak, jakby całą Warszawę zamieszkiwały  wyłącznie osoby żyjące za kwotę poniżej 551 zł miesięcznie. Problem ten dotyczy także polskich dzieci. W skrajnym ubóstwie żyje 10 proc. dzieci i młodzieży do 18 roku życia. To jest prawie milion! Dlatego bardzo zachęcam do tego żeby być z nami. I po prostu czasem podzielić się tym co mamy w koszyku.  – podkreśla skalę ubóstwa w Polsce Marek Borowski, Prezes Federacji Polskich Banków Żywności. 

Ważna informacja: nadal trwa zbiórka żywności online. Do końca października na portalu charytatywni.allegro.pl/podzielsieposilkiem można wziąć udział w zbiórce żywności i kupować paczki z żywnością za 5, 10, 15 i 50 zł. Każda paczka to odpowiednio 3, 6, 7 lub 15 posiłków dla dzieci.