Weź udział w Świątecznej Zbiórce Żywności! 

Chciałbyś pomóc najuboższym na święta i zastanawiasz się jak to najskuteczniej zrobić? Proponujemy trzy sprawdzone sposoby na świąteczną dobroczynność!   

Sposób pierwszy

4,5,6 grudnia -podziel się zakupami w sklepie spożywczym. Na Bank trafią do potrzebujących!

Wystarczy, że w pierwszy weekend grudnia, podczas zakupów w sklepie spożywczym, kupisz kilka produktów  więcej i przekażesz je wolontariuszom Banku Żywności.  Mile widziane: mąką, olej, przetwory mięsne, warzywne i owocowe oraz słodycze.

Produkty ze sklepu trafią do magazynów Banków Żywności, gdzie wolontariusze posortują, policzą i podzielą  je na paczki. Następnie Banki Żywności przekażą produkty lokalnym organizacjom dobroczynnym. Żywność jeszcze na święta trafi do osób potrzebujących z regionu, w którym Darczyńcy podzielą się zakupami. W ten sposób zapewnią godne święta najuboższym rodzinom wielodzietnym, osobom samotnym,  dzieciom z domów dziecka, osobom chorym, bezdomnym, wychodzącym z nałogów. Akcja odbędzie się na terenie ponad 4000 sklepów spożywczych w 450 miejscowościach.  


Sposób drugi

Pomóż i oszczędzaj! Już dziś kup paczkę żywnościową dla najuboższych, w specjalnie wynegocjowanej cenie, na charytatywni.allegro.pl

Już dziś pomóż  i oszczędzaj pieniądze! Do 31 grudnia kup paczkę żywnościową dla najuboższych w specjalnie wynegocjowanej cenie!

Od dziś do końca grudnia można  kupić paczki z żywnością dla najuboższych na platformie charytatywni.allegro.pl.

Do nabycia paczki:

za    5zł - 4 produkty spożywcze

za  15zł - 6 produktów spożywczych,

za 50zł - 17 produktów spożywczych. 

Akcja na charytatywni.allegro.pl trwa do końca grudnia - produkty zakupione na charytatywni.allegro.pl będą przekazywane potrzebującym, także po świętach.  

Sposób trzeci

Wyślij sms POMAGAM na nr 75 365 (akcja charytatywny sms trwa do końca grudnia) Pomóż Bankom Żywności dotrzeć do osób potrzebujących w całej Polsce, także po świętach!

Dzięki środkom finansowym z sms:

  • namówimy więcej darczyńców do pomagania – firm spożywczych i producentów rolnych;
  • uratujemy więcej żywności z supermarketów. 
  • przekażemy więcej żywności, która mogła się zmarnować do osób potrzebujących.

Kupimy wózki widłowe, opłacimy prąd w chłodniach, mroźniach i magazynach, powiększymy magazyny, kupimy paliwo do aut dostawczych. 


A tak zbiórka wyglądała w poprzednich latach:

        

Prezenty, ciepła odzież czy posiłki?

Przez pomoc żywnościową chcemy ułatwić osobom najuboższym podejmowanie decyzji, czy opłacić rachunek za ogrzewanie, kupić prezenty dla bliskich, ciepłe ubranie czy zapewnić godne święta bez uczucia głodu. Z pomocy żywnościowej w formie paczek lub posiłków skorzystają rodziny wielodzietne, osoby samotne, chore, wychodzące z nałogów, bezdomne.

W zeszłym roku, Dzięki za wszystko ofiarności darczyńców Świątecznej Zbiórki Żywności udało nam się dotrzeć z pomocą żywnościową do 280 000 osób! Zebraliśmy łącznie 901 000 kg produktów. 

 Banki Żywności już kilka dni po zbiórce rozpoczną przekazywanie produktów spożywczych lokalnym organizacjom dobroczynnym.  Dary trafią do jadłodajni, noclegowni, domów samotnych matek, domów dziecka, ognisk dla dzieci, towarzystw przyjaciół dzieci, a także do stowarzyszeń, które zajmują się wsparciem najuboższych mieszkańców