25 lutego 2022

Banki Żywności wobec wojny w Ukrainie

Szanowni Państwo,

Wszyscy jesteśmy wstrząśnięci tym co dzieje się od wczoraj w Ukrainie. Banki Żywności już aktywnie działają i włączają się w lokalne inicjatywy pomocowe dla przybywających do Polski obywateli Ukrainy.

W tym trudnym czasie musimy okazać solidarność z naszymi sąsiadami, których sytuacja z dnia na dzień stała się dramatyczna. W ciągu kilku dni planujemy uruchomić zbiórkę żywności on-line z przeznaczeniem na pomoc dla uchodźców z Ukrainy.

Nie sposób przewidzieć jak długo trwać będzie konflikt zbrojny, ale jego długofalowe skutki humanitarne będą na pewno poważne. Możemy spodziewać się przybycia uchodźców, dla których Polska będzie schronieniem. Musimy już teraz przygotować się na to, aby zapewnić im godne warunki, gdy dotrą do naszego kraju.

Bardzo liczymy na zaangażowanie wszystkich naszych darczyńców. Nadszedł czas na mobilizację i pomoc.

Z poważaniem,

Beata Ciepła, Prezes Federacji Polskich Banków Żywności

5 września 2022

Jak Banki Żywności wspólnie z Auchan oraz Donateo zmieniają świat na lepszy dzięki mikro-datkom

Od lipca 2022 roku klienci Auchan płacąc kartą za swoje codzienne zakupy mogą przekazać mikro-datek na rzecz Banków Żywności. W ten sposób darczyńcy uratowali 1 275 ton żywności, co zapewniło 2,7 mln... czytaj dalej

29 lipca 2022

Finansowo Silni 2 – gra edukacyjna o finansach

Projekt Finansowo Silni 2 stanowi wsparcie Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa, w ramach którego Banki Żywności, oprócz przekazywania żywności, realizują również działania edukacyjne. Jest to jeden z... czytaj dalej

Zobacz wszystkie aktualności