4 stycznia 2023

Jan Burniak – pożegnanie

Ze smutkiem i żalem, żegnamy naszego przyjaciela i członka rodziny Banków Żywności – Jana Burniaka, Prezesa Banku Żywności w Opolu.

Jan Burniak został Prezesem Banku Żywności w 2007 roku. Dzięki swojej determinacji i wytężonej pracy już po roku doprowadził do przyjęcia zarządzanego przez siebie Banku do grona Federacji Polskich Banków Żywności. Bank Żywności w Opolu pod jego przewodnictwem, był wielokrotnie doceniany przez lokalne społeczeństwo i władze. Wśród najważniejszych wyróżnień można wymienić „Opolską Niezapominajkę” dla najlepszej organizacji pozarządowej województwa opolskiego, a także odznakę honorową za wybitne zasługi dla województwa, przyznaną przez Marszałka.

Jana Burniaka zawsze cechowała wrażliwość na drugiego człowieka i zaangażowanie w pomoc innym, co potwierdzał przez lata angażując się w wiele działań Banku i Federacji. Dla pracowników zawsze był miłym i przyjaznym szefem. Przyjaciołom z Banków Żywności będzie brakowało jego energii i koleżeńskości.

Żegnamy go z żalem.

Federacja Polskich Banków Żywności

 

 

4 lutego 2023

Dieta w prewencji chorób nowotworowych

Choroby nowotworowe to druga najczęstsza przyczyna zgonów w Polsce. Do istotnych czynników ryzyka, zwiększających szansę na zachorowanie zalicza się dieta i styl życia. W tym artykule przedstawimy, które produkty i... czytaj dalej

23 stycznia 2023

672 tysiące beneficjentów Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa w 2022 roku

Aż 672 074 osoby potrzebujące otrzymały wsparcie w roku 2022 w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa finansowanego z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym. Przekazano 15 758 ton żywności,... czytaj dalej

Zobacz wszystkie aktualności