29 marca 2023

150 ton żywności w Wielkanocnej Zbiórce Żywności

Banki Żywności zakończyły pierwszy etap Wielkanocnej Zbiórki Żywności w 2023 roku, w który zaangażowały się sieci handlowe w całej Polsce. Ciągle trwa zbiórka online na stronie https://zbiorkazywnosci.pl/, która dodatkowo pomoże zakupić paczki świąteczne dla potrzebujących.

W zbiórkę w sklepach stacjonarnych zaangażowało się 1 369 sklepów i ponad 15 000 wolontariuszy, a ich działania koordynowało łącznie 21 Banków Żywności. Podczas zbiórki klienci sklepów przekazywali przede wszystkim artykułów z długą datą ważności oraz takich, które będzie można wykorzystać do świątecznych potraw. W efekcie dwudniowej zbiórki zgromadzono łącznie 150 ton darów dla osób potrzebujących.

Tegoroczny wynik to ponad 40 ton zebranej żywności więcej niż w 2022 roku. Jednak, biorąc pod uwagę rosnące potrzeby na pomoc żywnościową w Polsce, to wsparcie nie zaspokoi wszystkich potrzeb. Jeszcze w 2019 roku, przed pandemią COVID-19, Banki Żywności podczas Wielkanocnej Zbiórki Żywności zebrały 358 ton żywności. Długotrwała pandemia, a następnie rosnąca inflacja oraz wojna w Ukrainie sprawiają, że przybywa potrzebujących, ale nie przybywa pomocy.

Zbiórka stacjonarna zakończyła się, ale wciąż możliwy jest udział poprzez przekazanie darowizny finansowej na oficjalnej stronie https://zbiorkazywnosci.pl/. Zebrane pieniądze zostaną następnie przeznaczone na zakup najpotrzebniejszych produktów dla osób w trudnej sytuacji.

30 listopada 2023

300 ton żywności w 27. Świątecznej Zbiórce Żywności

W dniach 24-25 listopada odbyła się Świąteczna Zbiórka Żywności, organizowana przez Banki Żywności. Polacy przekazywali darowizny w postaci produktów spożywczych w ponad 2000 sklepów największych sieci... czytaj dalej

30 listopada 2023

Mikrodonacje Donateo w Auchan na rzecz Banków Żywności

Eksperci z Polskiego Komitetu Europejskiej Sieci Przeciwdziałania Ubóstwu oceniają, że w 2022 r. około 1,8 mln Polaków żyło w skrajnym ubóstwie. Dane Banków Żywności wskazują, że niemal 1,4 mln osób w Polsce... czytaj dalej

Zobacz wszystkie aktualności