13 lipca 2018

5 szkół wygrało remont szkolnej stołówki!

365 szkół z całej Polski wzięło udział w drugiej edycji programu społeczno-edukacyjnego „Extra Szkolna Stołówka”. Już wkrótce w pięciu z nich rozpoczną się remonty szkolnych stołówek o wartości 30 000 zł – to nagroda główna, o którą rywalizowały szkoły.

Program „Extra Szkolna Stołówka” zainicjowany został przez markę Delma, a jego partnerem społecznym jest Federacja Polskich Banków Żywności. Celem programu jest poprawa warunków, w jakich dzieci spożywają posiłki w szkole oraz edukacja dotycząca kształtowania w najmłodszych właściwych nawyków żywieniowych oraz niemarnowania żywności. To już druga edycja programu.

Programowi „Extra Szkolna Stołówka”, podobnie jak w ubiegłym roku, towarzyszył konkurs, w którym główną nagrodę stanowi sfinansowanie remontu stołówki o wartości 30 000 złotych. Nagroda została przyznana pięciu szkołom. Cztery z nich to placówki z największą liczbą głosów, piąta została wybrana przez jury programu wyznaczone przez organizatora. Dodatkowo w kolejnych 50 placówkach w rankingu eksperci Federacji Polskich Banków Żywności przeprowadzą warsztaty dotyczące mądrego gospodarowania żywnością. Te szkoły oraz 50 następnych otrzymają też zestaw akcesoriów dekoracyjnych do szkolnej stołówki.

 

Szkoły, które wygrały remont stołówek

 

29 czerwca 2018 r. dobiegł końca najbardziej emocjonujący etap programu „Extra Szkolna Stołówka”. Spośród 365 szkół wyłonieni zostali laureaci drugiej edycji.

Oto zwycięska piątka szkół, w których niebawem rozpoczną się remonty szkolnych stołówek:

  1. KATOLICKA SZKOŁA PODSTAWOWA IM. JANA PAWŁA II W SZCZECINIE
  2. SZKOŁA PODSTAWOWA WE WROCKACH
  3. SZKOŁA PODSTAWOWA NR 2 IM. MJR. HENRYKA DOBRZAŃSKIEGO PSEUD. HUBAL W BISKUPCU
  4. SZKOŁA PODSTAWOWA IM. MARII KONOPNICKIEJ W MIŁORADZU
  5. SZKOŁA PODSTAWOWA SPECJALNA W KOBYLANCE

Zgodnie z regulaminem konkursu, piątą szkołę wybrało jury. Komisja Programowa, biorąc pod uwagę szczególne potrzeby szkoły oraz wyjątkowe zaangażowanie uczniów, nauczycieli i rodziców w programie „Extra Szkolna Stołówka”, przyznała nagrodę Szkole Podstawowej Specjalnej w Kobylance. Decyzja ta podyktowana została również faktem, że stołówka jest nie tylko miejscem wydawania i spożywania posiłków, ale odgrywa także ważną rolę w życiu szkolnej społeczności. To największe pomieszczenie w szkole w Kobylance, miejsce reprezentacyjne – to właśnie tam odbywają się wszystkie szkolne uroczystości oraz spotkania z gośćmi. Remont tego miejsca wpłynie więc nie tylko na polepszenie warunków, w jakich uczniowie będą spożywali posiłki, ale także na poprawę wizerunku szkoły i lepsze samopoczucie jej uczniów.

 

Szkoły rywalizowały o remont stołówki

 

W programie mogła wziąć udział każda szkoła podstawowa, która zarejestrowała się na stronie ww.extrastolowki.pl  w okresie od 1 marca 2018 r. do 17 czerwca 2018 r. Do zgłoszenia należało dodać aktualne zdjęcie szkolnej stołówki wraz z krótkim uzasadnieniem, dlaczego to właśnie w tej placówce powinna zostać ona wyremontowana.

W czasie przewidzianym regulaminem każdy mógł oddać głos na wybraną szkołę, a na stronie internetowej programu pojawiły się również zadania, za które szkoła mogła zdobyć dodatkowe punkty.

Regulamin programu znajduje się na www.extrastolowki.pl

Inicjator programu – Delma

Partner społeczny – Federacja Polskich Banków Żywności.

 

27 czerwca 2024

Żywność dla potrzebujących. Banki Żywności rozpoczynają dystrybucję w ramach Funduszy Europejskich Na Pomoc Żywnościową

Na terenie całej Polski rusza największy program wsparcia żywnościowego dla osób potrzebujących: Fundusze Europejskie Na Pomoc Żywnościową 2021-2027, który jest kontynuacją Programu Operacyjnego Pomoc... czytaj dalej

25 czerwca 2024

Wzmocnienie sieci Banków Żywności – rusza nowych projekt w ramach PROO

Działania Banków Żywności, realizowane w ramach Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich (PROO) mają odpowiedzieć na najważniejsze problemy związane z wypełnianiem misji niesienia pomocy żywnościowej. Należą... czytaj dalej

Zobacz wszystkie aktualności