13 lipca 2018

5 szkół wygrało remont szkolnej stołówki!

365 szkół z całej Polski wzięło udział w drugiej edycji programu społeczno-edukacyjnego „Extra Szkolna Stołówka”. Już wkrótce w pięciu z nich rozpoczną się remonty szkolnych stołówek o wartości 30 000 zł – to nagroda główna, o którą rywalizowały szkoły.

Program „Extra Szkolna Stołówka” zainicjowany został przez markę Delma, a jego partnerem społecznym jest Federacja Polskich Banków Żywności. Celem programu jest poprawa warunków, w jakich dzieci spożywają posiłki w szkole oraz edukacja dotycząca kształtowania w najmłodszych właściwych nawyków żywieniowych oraz niemarnowania żywności. To już druga edycja programu.

Programowi „Extra Szkolna Stołówka”, podobnie jak w ubiegłym roku, towarzyszył konkurs, w którym główną nagrodę stanowi sfinansowanie remontu stołówki o wartości 30 000 złotych. Nagroda została przyznana pięciu szkołom. Cztery z nich to placówki z największą liczbą głosów, piąta została wybrana przez jury programu wyznaczone przez organizatora. Dodatkowo w kolejnych 50 placówkach w rankingu eksperci Federacji Polskich Banków Żywności przeprowadzą warsztaty dotyczące mądrego gospodarowania żywnością. Te szkoły oraz 50 następnych otrzymają też zestaw akcesoriów dekoracyjnych do szkolnej stołówki.

 

Szkoły, które wygrały remont stołówek

 

29 czerwca 2018 r. dobiegł końca najbardziej emocjonujący etap programu „Extra Szkolna Stołówka”. Spośród 365 szkół wyłonieni zostali laureaci drugiej edycji.

Oto zwycięska piątka szkół, w których niebawem rozpoczną się remonty szkolnych stołówek:

  1. KATOLICKA SZKOŁA PODSTAWOWA IM. JANA PAWŁA II W SZCZECINIE
  2. SZKOŁA PODSTAWOWA WE WROCKACH
  3. SZKOŁA PODSTAWOWA NR 2 IM. MJR. HENRYKA DOBRZAŃSKIEGO PSEUD. HUBAL W BISKUPCU
  4. SZKOŁA PODSTAWOWA IM. MARII KONOPNICKIEJ W MIŁORADZU
  5. SZKOŁA PODSTAWOWA SPECJALNA W KOBYLANCE

Zgodnie z regulaminem konkursu, piątą szkołę wybrało jury. Komisja Programowa, biorąc pod uwagę szczególne potrzeby szkoły oraz wyjątkowe zaangażowanie uczniów, nauczycieli i rodziców w programie „Extra Szkolna Stołówka”, przyznała nagrodę Szkole Podstawowej Specjalnej w Kobylance. Decyzja ta podyktowana została również faktem, że stołówka jest nie tylko miejscem wydawania i spożywania posiłków, ale odgrywa także ważną rolę w życiu szkolnej społeczności. To największe pomieszczenie w szkole w Kobylance, miejsce reprezentacyjne – to właśnie tam odbywają się wszystkie szkolne uroczystości oraz spotkania z gośćmi. Remont tego miejsca wpłynie więc nie tylko na polepszenie warunków, w jakich uczniowie będą spożywali posiłki, ale także na poprawę wizerunku szkoły i lepsze samopoczucie jej uczniów.

 

Szkoły rywalizowały o remont stołówki

 

W programie mogła wziąć udział każda szkoła podstawowa, która zarejestrowała się na stronie ww.extrastolowki.pl  w okresie od 1 marca 2018 r. do 17 czerwca 2018 r. Do zgłoszenia należało dodać aktualne zdjęcie szkolnej stołówki wraz z krótkim uzasadnieniem, dlaczego to właśnie w tej placówce powinna zostać ona wyremontowana.

W czasie przewidzianym regulaminem każdy mógł oddać głos na wybraną szkołę, a na stronie internetowej programu pojawiły się również zadania, za które szkoła mogła zdobyć dodatkowe punkty.

Regulamin programu znajduje się na www.extrastolowki.pl

Inicjator programu – Delma

Partner społeczny – Federacja Polskich Banków Żywności.

 

6 lipca 2020

Letnia Zbiórka Żywności w sklepach Tesco – każdy może wesprzeć potrzebujących

Chcąc wesprzeć osoby najbardziej dotknięte skutkami pandemii COVID-19 Fundacja Tesco organizuje wśród klientów wszystkich swoich sklepów sieci Letnią Zbiórkę Żywności. Zbiórka odbędzie się w terminie od 1... czytaj dalej

2 lipca 2020

Już są! Poradniki dobrych praktyk ograniczania strat i marnotrawstwa żywności do pobrania

W ramach projektu pt. Opracowanie systemu monitorowania marnowanej żywności i efektywnego programu racjonalizacji strat i ograniczania marnotrawstwa żywności (PROM) powstały trzy poradniki dobrych praktyk w zakresie... czytaj dalej

Zobacz wszystkie aktualności