Bank Żywności w Siedlcach

 • ul. Starzyńskiego 4b
  08-110, Siedlce
 • Tel./Fax: (25) 631 10 74
  Kom. 501 244 724

 • KRS: 0000026900
  NIP: 821-22-64-251
  Status OPP
 • siedlce@bankizywnosci.pl
 • bankzywnoscisiedlce.weebly.com
 • Iwona Czarnocka - Prezes Zarządu
  Roman Jałyński - Dyrektor

O nas

Głównym celem Banku Żywności jest przeciwdziałanie marnotrawstwu żywności oraz zmniejszenie obszarów niedożywienia i głodu w całej społeczności lokalnej, a szczególnie wśród dzieci, w rodzinach ubogich, wielodzietnych, bezrobotnych, borykających się z niepełnosprawnością i chorobą, a także wśród wszelkich osób korzystających ze wsparcia ośrodków pomocy społecznej oraz organizacji pozarządowych, prowadzących działania w sferze zadań publicznych

Idea utworzenia Banku Żywności w Siedlcach narodziła się w 2000 roku. 13 lipca 2001 roku Bank Żywności w Siedlcach został zarejestrowany w Sądzie Gospodarczym w Warszawie. W tym samym roku, z okazji świąt Bożego Narodzenia, zorganizowaliśmy pierwszą zbiórkę żywności na terenie miasta Siedlce. Bank Żywności w Siedlcach aktywnie włącza się również w dystrybucję żywności w ramach programu, którego inicjatorem jest Unia Europejska oraz był realizatorem programu Embargo dla Rosji ( odbiór warzyw i owoców).

Sposoby działania:

1) wyszukiwanie rezerw żywności produkowanej w nadmiarze;

2) pozyskiwanie żywności, szczególnie niehandlowej, o krótkich terminach przydatności do spożycia;

3) promowanie postaw przeciwdziałających marnowaniu żywności lub jej utylizacji;

4) edukacja w zakresie prawidłowego odżywiania i kształtowania postaw społecznych

 Efekty działalności

Ciężka i wytrwała praca sprawiła, że Bank Żywności w Siedlcach obecnie zrzesza ponad 100 organizacji pod opieką których znajduje się około 19.000 osób. Bank Żywności działa w rejonie powiatów: garwolińskiego, łosickiego, mińskiego, ostrowskiego, siedleckiego, sokołowskiego oraz węgrowskiego. Bank Żywności w Siedlcach z roku na rok sukcesywnie zwiększa ilość pozyskanej żywności.

Bank Żywności w Siedlcach
Powrót