16 maja 2017

Inspiruj! Działaj! Pomagaj!

Konferencja zorganizowana w ramach obchodów 20-lecia Federacji Polskich Banków odbędzie się dn. 24 maja 2017 r. Będzie to okazja do szerszego spojrzenia na zagadnienie fundraisingu, partnerstw, współpracy w zakresie pomocy najuboższym oraz pozyskiwania środków finansowych przez organizacje pozarządowe i biznes.

W Polsce organizacje pozarządowe działają już od 25 lat. W naszej ocenie ich działania na polu pomocy społecznej oparte są o stały schemat, dlatego też niezmiennie borykają się z problemem braku środków finansowych na podstawową działalność. Dzisiejsze świadome zaangażowanie biznesu oraz świadome korzystane z rozwiązań technologicznych otwierają nowe możliwości w tym zakresie.

Celem konferencji jest rozbudzenie zaangażowania i kreatywności uczestników oraz ukazanie szerszego kontekstu relacji pomiędzy partnerami społecznymi i biznesowymi, aby wspólnie budować coś większego na polu działań pomocowych, edukacyjnych i CSR.

Podczas konferencji „Inspiruj, działaj, pomagaj!” zaprezentujemy przykłady dobrych praktyk łączących działania partnerów biznesowych i organizacji społecznych z zakresu działań pomocowych i edukacyjnych. Zastanowimy się też nad wyzwaniami stojącymi przed organizacjami pomocowymi i biznesem społecznie odpowiedzialnym.

Podczas wydarzenia odbędzie się również Gala wręczenia wyróżnień z okazji 20-lecia Federacji Polskich Banków Żywności. Wyróżnienie dla Darczyńcy Roku Banków Żywności przyznawane jest od 2003 roku, kiedy to po raz pierwszy przedstawiciele Federacji Polskich Banków Żywności uhonorowali firmy i instytucje za wyjątkowe zaangażowanie i pomoc w działalności Banków Żywności.

Przyznanie tytułu Darczyńcy 20-lecia Banków Żywności dla firmy lub instytucji, która w wyjątkowy sposób pomogła Bankom Żywności w ich codziennej działalności będzie podziękowaniem za wysiłek zaangażowanie zainwestowane w pomoc potrzebującym.

PROGRAM KONFERENCJI:

9.30 – 10.30 Rejestracja Uczestników

10.00 – 10.30  –  Briefing prasowy

10.30– 12.30 Blok 1. Inspiracyjne działania. Występują:

Monika Jabłońska, Nurture The World /Działaj z misją, fundraising /

Tomasz Pergałowski, Michał Szymczak, Agencja Saatchi&Saatchi  /Nowe technologie/

Łukasz Krasoń  /Niemożliwe jest osiągalne/

12.30 – 13.30 Przerwa obiadowa

Pokaz Kulinarny  – Aneta i Jan Kuroniowie

13.30 – 16.00 Blok 2. Zainspiruj się. W programie:

Dobre Praktyki – biznes inspiruje:

Robert Noceń, Sekretarz Generalny Carrefour Polska

Mariola Raudo, Kierownik ds. Korporacyjnych i PR Nestle Polska

Wojciech Sokół, Manager ds. społecznej odpowiedzialności Tesco Polska

Szymon Hołownia /Które z motywacyjnych paliw napędza nas najlepiej i najlepiej konserwuje nasz silnik?/

Marek Borowski  /Banki Żywności Inspirują, 20 lat działalności Federacji Polskich Banków Żywności/

15.25 – 16.00 Uroczystość wręczenia wyróżnień Federacji Polskich Banków Żywności

16.00 – 16.30 Interaktywna Instalacja Mappingowa – wykonanie Kolor Kolektyw

/WYDARZENIE  ARTYSTYCZNE/

Konferencję poprowadzi Adam Dobrzyński – dziennikarz Polskiego Radia.

7 marca 2018

Nakarmić tych, których nie widać. 16-17 marca rusza Wielkanocna Zbiórka Żywności Banków Żywności

Samotni rodzice i osoby starsze, niedożywione dzieci, osoby zmagające się z chorobami, ludzie, których mimo pracy, nie stać na zakup żywności. Niewidoczni. Choć potrzebują pomocy, to nie spotkamy ich na ulicy czy... czytaj dalej

17 kwietnia 2018

Ruszyła II edycja programu “Extra Szkolna Stołówka”

Trwa program „Extra Szkolna Stołówka”, którego celem jest poprawa warunków, w jakich dzieci spożywają posiłki w szkole, a także edukacja dotycząca kształtowania w najmłodszych właściwych nawyków... czytaj dalej

23 marca 2018

Jadłonomia, Qmam Kaszę i Kuchnia w formie w smacznej kampanii 1%

Federacja Polskich Banków Żywności przygotowała kampanię 1%, w ramach której zachęca do kreatywnego wykorzystania w kuchni produktów, najczęściej marnowanych w naszych domach. Przepisy na dania do tej kampanii... czytaj dalej

Zobacz wszystkie aktualności