16 maja 2017

Inspiruj! Działaj! Pomagaj!

Konferencja zorganizowana w ramach obchodów 20-lecia Federacji Polskich Banków odbędzie się dn. 24 maja 2017 r. Będzie to okazja do szerszego spojrzenia na zagadnienie fundraisingu, partnerstw, współpracy w zakresie pomocy najuboższym oraz pozyskiwania środków finansowych przez organizacje pozarządowe i biznes.

W Polsce organizacje pozarządowe działają już od 25 lat. W naszej ocenie ich działania na polu pomocy społecznej oparte są o stały schemat, dlatego też niezmiennie borykają się z problemem braku środków finansowych na podstawową działalność. Dzisiejsze świadome zaangażowanie biznesu oraz świadome korzystane z rozwiązań technologicznych otwierają nowe możliwości w tym zakresie.

Celem konferencji jest rozbudzenie zaangażowania i kreatywności uczestników oraz ukazanie szerszego kontekstu relacji pomiędzy partnerami społecznymi i biznesowymi, aby wspólnie budować coś większego na polu działań pomocowych, edukacyjnych i CSR.

Podczas konferencji „Inspiruj, działaj, pomagaj!” zaprezentujemy przykłady dobrych praktyk łączących działania partnerów biznesowych i organizacji społecznych z zakresu działań pomocowych i edukacyjnych. Zastanowimy się też nad wyzwaniami stojącymi przed organizacjami pomocowymi i biznesem społecznie odpowiedzialnym.

Podczas wydarzenia odbędzie się również Gala wręczenia wyróżnień z okazji 20-lecia Federacji Polskich Banków Żywności. Wyróżnienie dla Darczyńcy Roku Banków Żywności przyznawane jest od 2003 roku, kiedy to po raz pierwszy przedstawiciele Federacji Polskich Banków Żywności uhonorowali firmy i instytucje za wyjątkowe zaangażowanie i pomoc w działalności Banków Żywności.

Przyznanie tytułu Darczyńcy 20-lecia Banków Żywności dla firmy lub instytucji, która w wyjątkowy sposób pomogła Bankom Żywności w ich codziennej działalności będzie podziękowaniem za wysiłek zaangażowanie zainwestowane w pomoc potrzebującym.

PROGRAM KONFERENCJI:

9.30 – 10.30 Rejestracja Uczestników

10.00 – 10.30  –  Briefing prasowy

10.30– 12.30 Blok 1. Inspiracyjne działania. Występują:

Monika Jabłońska, Nurture The World /Działaj z misją, fundraising /

Tomasz Pergałowski, Michał Szymczak, Agencja Saatchi&Saatchi  /Nowe technologie/

Łukasz Krasoń  /Niemożliwe jest osiągalne/

12.30 – 13.30 Przerwa obiadowa

Pokaz Kulinarny  – Aneta i Jan Kuroniowie

13.30 – 16.00 Blok 2. Zainspiruj się. W programie:

Dobre Praktyki – biznes inspiruje:

Robert Noceń, Sekretarz Generalny Carrefour Polska

Mariola Raudo, Kierownik ds. Korporacyjnych i PR Nestle Polska

Wojciech Sokół, Manager ds. społecznej odpowiedzialności Tesco Polska

Szymon Hołownia /Które z motywacyjnych paliw napędza nas najlepiej i najlepiej konserwuje nasz silnik?/

Marek Borowski  /Banki Żywności Inspirują, 20 lat działalności Federacji Polskich Banków Żywności/

15.25 – 16.00 Uroczystość wręczenia wyróżnień Federacji Polskich Banków Żywności

16.00 – 16.30 Interaktywna Instalacja Mappingowa – wykonanie Kolor Kolektyw

/WYDARZENIE  ARTYSTYCZNE/

Konferencję poprowadzi Adam Dobrzyński – dziennikarz Polskiego Radia.

2 lipca 2020

Już są! Poradniki dobrych praktyk ograniczania strat i marnotrawstwa żywności do pobrania

W ramach projektu pt. Opracowanie systemu monitorowania marnowanej żywności i efektywnego programu racjonalizacji strat i ograniczania marnotrawstwa żywności (PROM) powstały trzy poradniki dobrych praktyk w zakresie... czytaj dalej

25 czerwca 2020

To jeszcze nie koniec. Epidemia trwa, a Banki Żywności wciąż niosą pomoc każdego dnia

Na początku epidemii wszyscy rzuciliśmy się na pomoc. Były zbiórki, wyzwania, grupy wolontariackie w mediach społecznościowych i sporo darowizn rzeczowych. Z biegiem czasu oswoiliśmy koronawirusa, zdjęliśmy... czytaj dalej

Zobacz wszystkie aktualności