7 września 2020

Kolejna edycja “Od uprawy do potrawy”!

To już dzisiaj! Z dumą ogłaszamy nadejście kolejnej, V edycji programu Tesco „Od uprawy do potrawy”, którego jesteśmy honorowym partnerem! Nadszedł czas na nowe atrakcje i solidną dawkę wiedzy oraz zabawy! W tym roku zachęcamy m.in. do skorzystania z nowych scenariuszy lekcji dostosowanych do nauki zdalnej, a także do wzięcia udziału w konkursie, którego ambasadorką będzie Majka Jeżowska.

Podczas 4. edycji programu „Od uprawy do potrawy” Kluby Niemarnowania cieszyły się ogromną popularnością. Udział w programie wzięło aż  270 Klubów! Nadchodząca edycja będzie pełna nowości i zaskoczeń. W tym roku ze względu na nowe okoliczności w jakich się znaleźliśmy, dostosowaliśmy nasze scenariusze zajęć tak, by Prowadzący, w zależności od potrzeb, mogli przeprowadzać je zdalnie lub stacjonarnie. Część scenariuszy przygotowali nasi metodycy z Banków Żywności. Ponadto, ruszamy z zupełnie nowym konkursem – „Rymuję nie marnuję”. Zadaniem konkursowym Klubowiczów będzie stworzenie zwrotki i refrenu piosenki dotyczącej idei niemarnowania żywności. W jury zasiądzie sama Majka Jeżowska! Formularz rejestracyjny dostępny jest na stronie internetowej programu: http://www.oduprawydopotrawy.pl/.

Co nowego w Programie?

  • Rozwijamy współpracę z Klubami Niemarnowania i zachęcamy do dołączania nowe klasy,
  • Lekcje dostosowane do nauczania zdalnego,
  • Coraz więcej pomysłów na aktywności dla zarejestrowanych Klubów,
  • Nowa sekcja z ćwiczeniami dla uczniów w ramach otwartego dostępu,
  • Konkurs dla Klubów w nowej, odświeżonej formie.

 

Jak wziąć udział w konkursie dla Klubów „Rymuję, nie marnuję”?

Krok 1: Opiekun zakłada Klub, rejestrując się do programu przez stronę www programu.

Krok 2: Klub realizuje zadanie konkursowe – tworzy zwrotkę piosenki dotyczącej tematyki programu. Przykłady możecie znaleźć w zakładce „Pomysły dla Klubów”!

Krok 3: Opiekun Klubu przesyła na adres mailowy Biura Programu zwrotkę piosenki dotyczącej tematyki programu.

UWAGA: Zgłoszenia można nadsyłać w terminie od 14.10.2020 do 18.11.2020 roku do godz. 15:00. Formularz zgłoszeniowy można pobrać TUTAJ.

Krok 4: Jury wybiera 3 laureatów, którzy zostaną ogłoszeni do 4.12.2020. Na zwycięskie drużyny czekać będą bony o wartościach 3000, 2000 oraz 1000 złotych i upominki!

Zarejestruj się już teraz, aby otrzymać dostęp do scenariuszy lekcji i pomysłów na aktywności dla Szkolnych Klubów Niemarnowania.

 

Zachęcamy do zgłoszeń!

Patron Honorowy programu: Banki Żywności

26 lipca 2021

Konsultacje „Strategii racjonalizacji strat i ograniczania marnotrawstwa żywności”

W ramach programu PROM, którego liderem jest Federacja Polskich Banków Żywności, powstał projekt dokumentu – „Strategia racjonalizacji strat i ograniczania marnotrawstwa żywności”. Strategia została... czytaj dalej

13 lipca 2021

Jak jeść lepiej dla siebie i dla planety? Pobierz najnowszy ebook

Czy na naszą planetę wpływa to, co masz na talerzu? To już nie jest aktualne pytanie – niekorzystne zmiany klimatyczne związane z produkcją, konsumpcją i marnowaniem żywności już przyspieszyły. W najnowszym... czytaj dalej

Zobacz wszystkie aktualności