27 marca 2023

Mikrodonacje Donateo w sklepach Auchan wsparciem dla Banków Żywności

Klienci Auchan już po raz drugi mogą wspomóc Banki Żywności w ratowaniu żywności i przekazywaniu jej osobom potrzebującym. Dzięki narzędziu, jakim są mikrodonacje Donateo, można szybko i bezpiecznie przekazać mikrodatek, podczas płatności kartą za codzienne zakupy. Uruchomiona właśnie akcja potrwa do 6 maja br. Podczas pierwszej odsłony kampanii przeprowadzonej w 2022 roku, klienci sklepów Auchan z całej Polski przekazali Bankom Żywności prawie 1 milion złotych

Misją Banków Żywności jest ratowanie żywności, w tym produktów o krótkim terminie przydatności. Organizacja zajmuje się również magazynowaniem produktów żywnościowych, a następnie przekazywaniem ich do lokalnych organizacji partnerskich, które wspierają potrzebujących. W ten sposób Banki Żywności wpływają na ograniczenie poziomu marnotrawstwa żywności w sytuacji, w której w Polsce każdego roku marnuje 4,8 mln ton żywności, a 1,6 mln osób żyje poniżej poziomu skrajnego ubóstwa.

Każda, nawet najmniejsza kwota, przekazana na rzecz Banków Żywności to dla nas ogromne wsparcie. Oznacza możliwość uratowania, przetransportowania, zmagazynowania i wydania żywności na cele społeczne. To akcja, która pokazuje nam wyraźnie, że działając razem możemy osiągać bardzo wiele – mówi Beata Ciepła, Prezes Federacji Polskich Banków Żywności.

Sieć Auchan, której klienci mogą pomagać razem z Bankami Żywności, to wieloletni partner organizacji. W minionym roku, wspólnym wysiłkiem, klienci Auchan zebrali kwotę, dzięki której możliwe będzie uratowanie 1 275 ton żywności.

Współpraca Auchan z Federacją Polskich Banków Żywności zajmuje ważne miejsce wśród inicjatyw podejmowanych przez sieć na rzecz niemarnowania żywności. Wspólnie, nie tylko ratujemy żywność przed zmarnowaniem, ale również redystrybuując ją, wspieramy osoby najbardziej potrzebujące. Jesteśmy dumni, że ten temat jest ważny również dla naszych klientów, którzy swoimi wpłatami wspierają te wysiłki. Usługa przekazywania mikropłatności Donateo, z której klienci korzystać mogą przy płatności za zakupy to wygodny, szybki i bezpieczny sposób na wsparcie szczytnego celu w ułamku sekundy. Wspólnie mamy szansę dołożyć swoją cegiełkę do dużej zmiany – mówi Hanna Bernatowicz, Dyrektorka Komunikacji Auchan Retail Polska.

Partnerem technologicznym przedsięwzięcia jest Donateo – dostawca rozwiązania, dzięki któremu możliwe jest bezgotówkowe przekazanie datku dla organizacji dobroczynnych w bezpośredni, bezpieczny i szybki sposób. Mikrodatek za pomocą aplikacji Donateo można przekazać w trakcie dokonywania płatności za zakupy kartą – na terminalu wyświetli się pytanie o wsparcie potrzebujących. Aby wyrazić zgodę na jego doliczenie należy wybrać zielony przycisk. Zostanie on wyliczony automatycznie i proporcjonalnie od kwoty za zakupy. Informacja o mikrodatku znajdzie się na potwierdzeniu niefiskalnym.

Na kanwie ogromnego sukcesu poprzedniej zbiórki z naszymi partnerami postanowiliśmy także w tym roku wrócić z kampanią na rzecz Polskiej Federacji Banków Żywności w Auchan. Działania Banków Żywności na rzecz osób wymagających zaspokojenia bardzo podstawowej potrzeby, jaką jest żywność, jest nie do przecenienia. Jest to szczególnie ważne teraz – przed świętami wielkanocnymi – mówi Krzysztof Adamski, pomysłodawca Donateo i CEO BetterPOS. Zachęcamy do dzielenia się dobrem jednak nie tylko przy okazji przedświątecznych zakupów, ale też do regularnego przekazywania drobnych kwot – dodaje Krzysztof Adamski.

27 czerwca 2024

Żywność dla potrzebujących. Banki Żywności rozpoczynają dystrybucję w ramach Funduszy Europejskich Na Pomoc Żywnościową

Na terenie całej Polski rusza największy program wsparcia żywnościowego dla osób potrzebujących: Fundusze Europejskie Na Pomoc Żywnościową 2021-2027, który jest kontynuacją Programu Operacyjnego Pomoc... czytaj dalej

25 czerwca 2024

Wzmocnienie sieci Banków Żywności – rusza nowych projekt w ramach PROO

Działania Banków Żywności, realizowane w ramach Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich (PROO) mają odpowiedzieć na najważniejsze problemy związane z wypełnianiem misji niesienia pomocy żywnościowej. Należą... czytaj dalej

Zobacz wszystkie aktualności