2 grudnia 2022

Podsumowanie 26. Świątecznej Zbiórki Banków Żywności

Banki Żywności po raz 26., w tym roku m.in. we współpracy z siecią sklepów Lidl, zorganizowały świąteczną zbiórkę żywności. Specjalnie przygotowane kosze zostały umieszczone w ponad 2000 sklepów w 500 miastach, tak aby kupujący, w dniach 25-26 listopada mogli obdarować żywnością najbardziej potrzebujących. Zbiórka stacjonarna zakończyła się łącznym wynikiem 260 ton jedzenia.

W Polsce wciąż ponad 1,6 miliona ludzi żyje w skrajnym ubóstwie, a codzienną rozterką staje się wybór między opłaceniem rachunków, kupnem jedzenia lub leków. Stale rosnące ceny energii wielu rodzinom uniemożliwiają spędzenie świąt w cieple przy stole pełnym świątecznych potraw.  Zebrane w tym roku 260 ton jedzenia to prezent dla tysięcy polskich rodzin, a to jeszcze nie koniec zbiórki!

260 ton to wspaniały wynik Świątecznej Zbiórki Żywności, za który dziękuję wszystkim darczyńcom, wolontariuszom i pracownikom sklepów. Jednocześnie jest to kropla w morzu potrzeb. Jeszcze trzy lata temu zdarzało nam się zbierać prawie trzy razy więcej żywności dla osób potrzebujących, dlatego po zbiórce stacjonarnej nie zatrzymujemy się i pomagamy dalej, tym razem w internecie. Do Świąt zbieramy środki finansowe na zakup żywności powiedziała Beata Ciepła, Prezes Federacji Polskich Banków Żywności.

Zapewniając godne święta bez wychodzenia z domu

Od czasu pandemii fizyczne zbiórki żywności w sklepach odnotowały duży spadek zainteresowania. Zbiórki żywności można wesprzeć podczas codziennych zakupów, ale również można przekazać wsparcie bez wychodzenia z domu. Wchodząc na stronę https://zbiorkazywnosci.pl/, można wpłacić dowolną sumę pieniędzy, za którą kupione zostaną produkty dla osób znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej.

Zbiórka online, w przeciwieństwie do stacjonarnej, trwać będzie do 26 grudnia. Jest to zdecydowane ułatwienie dla osób, które nie wiedzą, jakie produkty najlepiej fizycznie przekazać w sklepach lub podczas przedświątecznego szaleństwa wolą nie wychodzić z domu. Zbiórka online to także możliwość dotarcia do jeszcze większej liczby osób, które chcą wesprzeć najuboższych nawet drobną wpłatą.

Wspólnie można zrobić naprawdę wiele

Rok 2022 jest pełen zmian i trudności. Można się domyślać, jak rosnąca inflacja zwiększyła liczbę ludzi w kraju, którzy nie kupią w tym roku żywności czy świątecznych prezentów. Wybuch wojny na Ukrainie pokazał, jak wielką siłą może być wspólna pomoc. Do dziś byliśmy w stanie pomóc tysiącom rodzin, które bez wsparcia nie miałyby szansy na przetrwanie.

Polacy po raz kolejny udowodnili, jak pięknie potrafią pomagać i jak niewiele potrzeba, aby szczęście zagościło w domach otaczających nas ludzi. Świąteczna Zbiórka Żywności to coroczna akcja, która zapewnia godne święta tym najbardziej potrzebującym. Wypełniające się w sklepach kosze na żywność, to idealny obraz tego, jak cegiełka po cegiełce, można zrobić coś naprawdę wielkiego.

Tegoroczna 26. edycja Świąteczna Zbiórka Żywności napawa optymizmem. Po ciężkim roku 2020  z roku na rok dostrzegamy tendencję wzrostową. Bardzo nas cieszy, że mimo obecnej sytuacji ekonomicznej tak wielu naszych klientów zdecydowało się na pomoc i wzięło udział w zbiórkach. Dzięki nim tysiące osób otrzyma ogromne wsparcie podczas zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia powiedziała Aleksandra Robaszkiewicz, Head of Corporate Communications and CSR Lidl Polska.

26 lutego 2024

Kampania wizerunkowa Banków Żywności

W lutym 2024 roku Banki Żywności rozpoczęły wizerunkową kampanię online, prowadzoną w internecie w mediach społecznościowych oraz z wykorzystaniem Google Ads. Hasłem kampanii jest “Potrzebujący są bliżej niż... czytaj dalej

25 stycznia 2024

Banki Żywności niedługo rozpoczną realizację programu Fundusze Europejskie na Pomoc Żywnościową 2021-2027 Podprogram 2023

Banki Żywności biorące udział w programie Fundusze Europejskie na Pomoc Żywnościową 2021-2027 Podprogram 2023 prowadzą cykl szkoleń z zakresu obsługi programu i jego wymogów. Kolejne takie szkolenie odbyło się... czytaj dalej

Zobacz wszystkie aktualności