6 grudnia 2023

Podsumowanie konferencji „Samorządy nie marnują”

22 listopada 2023 r. odbyła się konferencja online podsumowująca projekt „Samorządy nie marnują”, która zgromadziła blisko 300 uczestników z całej Polski.

Spotkanie otworzyła dyrektorka Federacji Polskich Banków Żywności, Katarzyna Lipka Szostak, która opowiadała o projekcie „Samorządy nie marnują” i wyzwaniach związanych z jego realizacją. Nie zabrakło informacji o roli samorządu terytorialnego w ograniczaniu marnowania żywności.

Kolejno prezentowała Maria Wiśnicka z Fundacji Sendzimira, która argumentowała dlaczego samorządy i organizacje społeczne potrzebują siebie nawzajem, by ograniczać marnotrawstwo zasobów.

Następnie Katarzyna Wysocka z urzędu miasta omówiła Wrocławski Manifest Żywnościowy, opowiadając o perspektywie stolicy Dolnego Śląska na ograniczenie marnowania żywności.

W ostatniej części przedstawiono dwie wypracowane w ramach projektu strategie niemarnowania. Pierwsza z nich dotyczyła miasta Wałcz i została opracowana we współpracy z Pilskim Bankiem Żywności. Druga natomiast objęła Ciechanów, szóste co do wielkości miasto w województwie mazowieckim. Tam również dokument strategii powstawał przy wsparciu lokalnego Banku Żywności.

26 lutego 2024

Kampania wizerunkowa Banków Żywności

W lutym 2024 roku Banki Żywności rozpoczęły wizerunkową kampanię online, prowadzoną w internecie w mediach społecznościowych oraz z wykorzystaniem Google Ads. Hasłem kampanii jest “Potrzebujący są bliżej niż... czytaj dalej

25 stycznia 2024

Banki Żywności niedługo rozpoczną realizację programu Fundusze Europejskie na Pomoc Żywnościową 2021-2027 Podprogram 2023

Banki Żywności biorące udział w programie Fundusze Europejskie na Pomoc Żywnościową 2021-2027 Podprogram 2023 prowadzą cykl szkoleń z zakresu obsługi programu i jego wymogów. Kolejne takie szkolenie odbyło się... czytaj dalej

Zobacz wszystkie aktualności