11 grudnia 2019

Podwójne prezenty na święta z Bankami Żywności i marką Ambition! Kup gadżet zero-waste i wesprzyj działalność organizacji

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami – już tylko 13 dni dzieli nas od wigilijnej wieczerzy. Banki Żywności razem z wieloletnim partnerem, marką Ambition, przygotowały specjalny prezentownik „zero-waste”, czyli propozycje na prezenty w duchu niemarnowania.

W okresie świątecznym szacuje się, że Polacy wyrzucają nawet 2-3 razy więcej żywności, niż w pozostałych miesiącach. To dobry moment, żeby uświadomić sobie, że marnowanie żywności skutkuje zarówno trwonieniem pieniędzy, jak i  szkodzi naszej planecie. Dlatego korzystając z okazji warto wyposażyć najbliższych w gadżety, które ułatwią im dobre przechowywanie żywności – zarówno wigilijnych potraw, jak i codziennych dań.

Poniższe propozycje to nie tylko upominki zero-waste, które sprawią przyjemność obdarowanemu i środowisku, ale także ogromne wsparcie dla Banków Żywności! 1 % zysku ze sprzedaży produktów marki Ambition (sprzedawanych w sklepach Dajar Home&Garden i online na dajar.pl) zostanie bowiem przekazana właśnie na ratowanie żywności. Zachęcamy do zapoznania się z pomysłami:

  1. Pojemniki do przechowywania

Szklane słoiki to najlepszy sposób na bezpieczne i ekologiczne przechowywanie jedzenia. Dodatkowo dzięki przeźroczystemu opakowaniu dokładnie widać, ile produktu nam zostało i nie ma obawy, że kupimy za dużo! Do wyboru słoiki z drewnianą lub metalową pokrywką.

 

  1. Chlebak

Pieczywo po powrocie z zakupów należy bezwzględnie przełożyć do pojemnika, w którym będzie mogło bez utraty walorów smakowych przebywać nawet kilka dni! Przy okazji pamiętajcie, żeby kupować chleb dobrej jakości – dzięki temu będzie świeży jeszcze dłużej.

 

  1. Kubki termiczne

Sezon zimowy sprzyja sięganiu po rozgrzewające napoje – korzenne herbaty czy aromatyczną kawę. Aby pyszny napar nie ostygł za szybko warto przelać go do kubka termicznego, który zadba o ciepłą temperaturę nawet przez kilka godzin! Dodatkowo oszczędzamy środowisku kolejnego jednorazowego kubka z plastikowym wieczkiem, który wylądowałby w koszu. Dobra wiadomość – coraz więcej kawiarni chętnie przelewa kawę do kubków klientów, dając przy tym nawet dodatkowy rabat! Spójrzcie na te designerskie propozycje:

 

  1. Termosy

Jeśli bliska Wam osoba lubi śnieżne sporty lub jest fanem długich spacerów o tej porze roku, na pewno ucieszy się z termosu. Dzięki dużej pojemności, ciepłej herbaty lub zupy wystarczy nawet na cały dzień białego szaleństwa!

 

 

  1. Butelki na wodę

Butelki jednorazowe odchodzą już na dobre do lamusa, dlatego każdemu przyda się własna butelka, do której można przelać wodę z kranu! Te wzory z pewnością przywołają wakacyjne wspomnienia:

 

  1. Torba neoprenowa na lunch

To wielofunkcyjny gadżet – przyda się zarówno na pikniku czy wycieczce, jak i w pracy podczas lunchu, którego porcję wzięliśmy na wynos. Polecamy!

 

 

 

 

 

 

Akcja trwa do 23.12. Zachęcamy do wizyty w sklepach stacjonarnych firmy Dajar lub do zakupów online na www.dajar.pl.

16 października 2020

Ponad 53% Polaków przyznaje, że zdarza im się wyrzucić żywność. Czy pandemia zmieni nasz stosunek do jedzenia?

Bułka, banan, pomidor i serek wiejski. To nie przepis na pożywne śniadanie, ale produkty, które trafiają do kosza w ponad połowie polskich gospodarstw domowych. Banki Żywności wraz z partnerami zbadały, dlaczego... czytaj dalej

12 października 2020

Czy pandemia nauczyła nas szanować jedzenie? Nowe dane o marnowaniu w Polsce

Miliardy ton gazów cieplarnianych, biliony litrów wody, miliony ton metanu… To nie straty powodowane przez fabryki czy kopalnie, a skutki marnowania jedzenia! Z okazji zbliżającego się Światowego Dnia Żywności,... czytaj dalej

Zobacz wszystkie aktualności