Zebrane produkty trafiały do organizacji i instytucji, które na co dzień zajmują się dożywianiem dzieci. Były to między innymi: szkoły, świetlice, domy dziecka, towarzystwa przyjaciół dzieci oraz stowarzyszenia pomagające dzieciom i młodzieży. Głównym celem programu było przyczynienie się do wydania jak największej liczby posiłków najbardziej potrzebującym dzieciom w Polsce, by mogły się zdrowo rozwijać i pełniej żyć. Program miał również na celu uświadamianie i mobilizowanie do działania społeczeństwo lokalne na rzecz zapobiegania niedożywieniu, zwłaszcza niedożywieniu dzieci.
Z produktów zebranych podczas zbiórki żywności w 2016 r. przygotowano 700 000 posiłków. 23 i 24 września w niemal w 3 tysiącach sklepów w całej Polsce udało się zebrać aż 350 ton jedzenia dla dzieci, głównie płatków śniadaniowych, odżywek dla najmłodszych, mleka i przetworów warzywno-owocowych. Banki Żywności przekazały produkty do lokalnych organizacji, które na co dzień zajmują się opieką nad potrzebującymi dziećmi, m.in. do: Towarzystwa Przyjaciół Dzieci, świetlic, ognisk wychowawczych, domów samotnej matki, oraz fundacji dla najuboższych rodzin.
W 2017 r. Federacja Polskich Banków Żywności wraz z firmą Danone rozpoczęła pilotażowy program edukacyjno-żywnościowy Podziel się Dobrym Posiłkiem. Powstał on jako rozwinięcie akcji Podziel się posiłkiem. Zakładał on objęcie patronatem 100 świetlic, które otrzymają dostęp do materiałów edukacyjnych na temat zdrowego żywienia, a 40 spośród tych świetlic otrzyma ponadto regularne dotacje żywnościowe przekazywane przez Banki Żywności.
Zobacz także:
Weź udział w ogólnopolskiej zbiórce „Podziel się Dobrym Posiłkiem”