12 marca 2025

Szkolna Zbiórka Żywności

Banki Żywności zapraszają placówki edukacyjne z województwa świętokrzyskiego do udziału w pierwszej Szkolnej Zbiórce Żywności!

W Polsce ponad pół miliona dzieci żyje poniżej progu ubóstwa. Szczególnie trudne mogą być dla nich miesiące wakacyjne, kiedy są pozbawione dostępu do szkolnej stołówki. To mogą być dzieci mieszkające tuż obok nas. Banki Żywności, chcąc zapewnić im dodatkowe wsparcie, organizują na terenie województwa świętokrzyskiego pilotażową Szkolną Zbiórkę Żywności.

W dniach 19-23 maja zachęcamy nauczycieli, uczniów i ich rodziców do organizacji w swojej szkole zbiórki produktów spożywczych z długim terminem ważności, które trafią później do potrzebujących dzieci z regionu. Szczególnie cenne są darowizny, które mają długi termin przydatności do spożycia, takie jak np.: mąka, cukier, olej, dżemy, konserwy, słodycze, soki w kartonikach itp.

Więcej informacji i formularz zgłoszeniowy na stronie: https://bankizywnosci.pl/szkolnazbiorkazywnosci/

16 października 2025

Dwóch na trzech Polaków przyznaje się do marnowania jedzenia – raport Banków Żywności

Już 63% Polaków potwierdza, że zdarza im się marnować żywność. Jedzenie, które każdego roku marnuje się w Polsce mogłoby wyżywić średniej wielkości miasto przez cały rok. Najczęściej do kosza trafia... czytaj dalej

29 września 2025

Na Dzikim Zachodzie jedzenia się nie marnuje. Biedronka i Banki Żywności ruszają z kampanią „Dobra Torba”

Gdzieś pomiędzy półkami Biedronki, tam, gdzie klienci codziennie ruszają na szlak po zakupy, znów pojawia się sprawdzony sprzymierzeniec: Dobra Torba. W siodle tej akcji siedzą Biedronka i Federacja Polskich Banków... czytaj dalej

Zobacz wszystkie aktualności

Ustawienia dostępności