3 listopada 2023

Tyskie wspiera Banki Żywności

Marka Tyskie Kompanii Piwowarskiej została partnerem Federacji Polskich Banków Żywności i dokonała darowizny na rzecz realizowania misji świadczenia bezpłatnej pomocy żywnościowej osobom potrzebującym. Wsparcie finansowe umożliwi Bankom Żywności przekazanie żywności, która może posłużyć do przygotowania 5 000 000 posiłków przez osoby potrzebujące. Produkty o krótkim terminie przydatności do spożycia zostaną uratowane przed zmarnowaniem i odebrane ze sklepów oraz od producentów. 

Święta to szczególny okres dla Banków Żywności. Oprócz darmowej pomocy chcemy zapewnić naszym podopiecznym także radość i możliwość spędzenia rodzinnych świąt przy pełnym stole. W tym czasie każdy wyraz solidarności i wsparcia społecznego jest dla nas bezcenny i ułatwia realizowanie tej misji – mówi Beata Ciepła, Prezes Federacji Polskich Banków Żywności. 

Jak wynika z raportu “Niedożywienie i głód w Polsce” nawet 80% odbiorców pomocy żywnościowej w ciągu ostatniego roku odczuwało głód. Dlatego każde dodatkowe wsparcie, które może posłużyć do zwiększania ilości przekazywanej żywności, jest bezcenne. 

30 listopada 2023

300 ton żywności w 27. Świątecznej Zbiórce Żywności

W dniach 24-25 listopada odbyła się Świąteczna Zbiórka Żywności, organizowana przez Banki Żywności. Polacy przekazywali darowizny w postaci produktów spożywczych w ponad 2000 sklepów największych sieci... czytaj dalej

30 listopada 2023

Mikrodonacje Donateo w Auchan na rzecz Banków Żywności

Eksperci z Polskiego Komitetu Europejskiej Sieci Przeciwdziałania Ubóstwu oceniają, że w 2022 r. około 1,8 mln Polaków żyło w skrajnym ubóstwie. Dane Banków Żywności wskazują, że niemal 1,4 mln osób w Polsce... czytaj dalej

Zobacz wszystkie aktualności