3 listopada 2023

Tyskie wspiera Banki Żywności

Marka Tyskie Kompanii Piwowarskiej została partnerem Federacji Polskich Banków Żywności i dokonała darowizny na rzecz realizowania misji świadczenia bezpłatnej pomocy żywnościowej osobom potrzebującym. Wsparcie finansowe umożliwi Bankom Żywności przekazanie żywności, która może posłużyć do przygotowania 5 000 000 posiłków przez osoby potrzebujące. Produkty o krótkim terminie przydatności do spożycia zostaną uratowane przed zmarnowaniem i odebrane ze sklepów oraz od producentów. 

Święta to szczególny okres dla Banków Żywności. Oprócz darmowej pomocy chcemy zapewnić naszym podopiecznym także radość i możliwość spędzenia rodzinnych świąt przy pełnym stole. W tym czasie każdy wyraz solidarności i wsparcia społecznego jest dla nas bezcenny i ułatwia realizowanie tej misji – mówi Beata Ciepła, Prezes Federacji Polskich Banków Żywności. 

Jak wynika z raportu “Niedożywienie i głód w Polsce” nawet 80% odbiorców pomocy żywnościowej w ciągu ostatniego roku odczuwało głód. Dlatego każde dodatkowe wsparcie, które może posłużyć do zwiększania ilości przekazywanej żywności, jest bezcenne. 

25 marca 2024

195 ton w Wielkanocnej Zbiórce Żywności

Banki Żywności zakończyły pierwszy etap Wielkanocnej Zbiórki Żywności w 2024 roku, w który zaangażowały się sieci handlowe w całej Polsce. Ciągle trwa zbiórka online na stronie https://zbiorkazywnosci.pl/,... czytaj dalej

13 marca 2024

Stawka VAT na żywność – stanowisko Banków Żywności

Federacja Polskich Banków Żywności z niepokojem przyjęła decyzję Ministerstwa Finansów z dnia 12 marca br. o nieprzedłużaniu okresowego obniżenia stawki VAT na podstawowe produkty spożywcze. Oznacza to, że... czytaj dalej

Zobacz wszystkie aktualności