16 grudnia 2019

Wigilia dla potrzebujących. Banki Żywności i marka Ambition z akcją charytatywną na święta

To już trzecia edycja inicjatywy „Postaw talerz na święta”, realizowanej przez markę Ambition. Dzięki temu partnerstwu aż 12 Banków Żywności otrzyma środki na organizację spotkań wigilijnych dla osób korzystających z pomocy żywnościowej.

Marka Ambition już po raz trzeci pomaga Bankom Żywności w intensywnym, świątecznym czasie, w ramach kampanii „Postaw talerz na święta”. Celem akcji jest wsparcie działalności Banków Żywności poprzez przekazanie im 1% ze sprzedaży produktów marki Ambition w sklepie Dajar.pl oraz sklepach Dajar Home&Garden w okresie 9-23 grudnia.

Dzięki ubiegłorocznej akcji podopieczni 10 Banków w całej Polsce mogli zasiąść do wigilijnego stołu i cieszyć się świątecznymi potrawami w radosnym gronie. Za sprawą zebranych do tej pory środków, w spotkaniach będzie mogło uczestniczyć nawet ponad 3 tysiące osób.

W tym roku wstępnie udział zadeklarowało już 12 Banków Żywności. Cieszymy się, że akcja zyskuje na popularności, a dzięki hojności klienów firmy Dajar, możemy sprawić przyjemność bożonarodzeniowym spotkaniem coraz większej liczbie osób potrzebujących wsparcia. – komentuje Dorota Jezierska, wiceprezes Federacji Polskich Banków Żywności.

Wsparcie marki Ambition to ogromna pomoc dla Banków Żywności w całym kraju, które każdego dnia pomagają potrzebującym, wspierając lokalne ośrodki pomocy – domy dziecka, Domy Samotnej Matki, stowarzyszenia emerytów, noclegownie. Ratowana przez nie żywność trafia do rodzin, osób starszych, samotnych i chorych. W ubiegły m roku udało się w ten sposób przekazać aż 67 tys. ton jedzenia.

„Współpraca Banków Żywności i marki Ambition oparta o akcję „Postaw talerz na święta” ma szczególny charakter. Jest bez wątpienia, wyjątkowym i bardzo potrzebnym przedsięwzięciem. Dlatego, także w tym roku, nie mogło zabraknąć firmy Dajar.  Dziękujemy wszystkim klientom, którzy dokonując zakupów w naszych sklepach wsparli akcję ”- powiedziała Aldona Koper – Dąbrowska, Członek Zarządu Dajar Sp. z o.o.

Akcji podlegają wszystkie produkty marki Ambition dostępne w sklepach Dajar Home&Garden i online na dajar.pl. Część z nich to również przydatne gadżety zero-waste, które sprawdzą się jako świąteczny podarunek dla najbliższych. Wszystkie szczegóły dotyczące asortymentu dostępne na www.dajar.pl.

27 czerwca 2024

Żywność dla potrzebujących. Banki Żywności rozpoczynają dystrybucję w ramach Funduszy Europejskich Na Pomoc Żywnościową

Na terenie całej Polski rusza największy program wsparcia żywnościowego dla osób potrzebujących: Fundusze Europejskie Na Pomoc Żywnościową 2021-2027, który jest kontynuacją Programu Operacyjnego Pomoc... czytaj dalej

25 czerwca 2024

Wzmocnienie sieci Banków Żywności – rusza nowych projekt w ramach PROO

Działania Banków Żywności, realizowane w ramach Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich (PROO) mają odpowiedzieć na najważniejsze problemy związane z wypełnianiem misji niesienia pomocy żywnościowej. Należą... czytaj dalej

Zobacz wszystkie aktualności