3 czerwca 2020

Wsparcie w kryzysie. Banki Żywności i Coca-Cola HBC razem dla najbardziej potrzebujących

Już za chwilę podopieczni Fundacji „Krok w Przyszłość” otrzymają wsparcie żywnościowe. Wszystko dzięki pracy Banku Żywności w Ciechanowie i pracowników firmy Coca-Cola HBC, którzy wczoraj wspólnie przygotowali aż 631 paczek dla najuboższych mieszkańców Pułtuska. Dziś żywność trafiła już do pierwszych osób.

Mimo przeciwności Banki Żywności od początku pandemii nieprzerwanie działają i realizują swoją misję. Każdego dnia nasi pracownicy i wolontariusze odbierają niesprzedaną, ale dobrą jakościowo żywność od producentów i ze sklepów, a następnie przekazują ją podopiecznym organizacji pomocowych, z którymi współpracują.

Tym razem przedstawiciele Banku Żywności w Ciechanowie mogli liczyć na pomoc wolontariuszy firmy Coca-Cola HBC, którzy ochoczo zgłosili się do pracy. Wspólnie przygotowali aż 631 paczek żywnościowych, które pomogą przetrwać ten trudny czas mieszkańcom Pułtuska. Paczki wydawać będzie organizacja Krok w Przyszłość, która od lat wspiera wykluczonych społecznie i potrzebujących mieszkańców gminy – m.in. seniorów, rodziny wielodzietne czy osoby bezdomne. Fundacja współpracuje z Bankiem Żywości w Ciechanowie niemal od początku swojego istnienia. To właśnie dzięki ciechanowskim społecznikom w samym kwietniu do podopiecznych organizacji trafiło aż 7 ton żywności. Teraz jest to aż 8 940 kg.

Serdecznie dziękujemy za pomoc wolontariuszom z firmy Coca-Cola w akcji pakowania żywności. Dzięki ich wsparciu jedzenie już dziś dotrze do najbardziej potrzebujących w naszym regionie. Cieszymy się, że możemy liczyć nie tylko na darowizny żywności od naszych partnerów biznesowych, ale także na ich czas i energię.” – komentuje Dorota Jezierska, prezeska Bank Żywności w Ciechanowie i wiceprezeska Federacji Polskich Banków Żywności.

To nie pierwszy raz, kiedy pracownicy firmy Coca-Cola HBC wspierają Banki Żywności. Na początku maja pomagali także w Krakowie, gdzie uczestniczyli w dostarczaniu żywności potrzebującym mieszkańcom Niepołomic. Federacja Polskich Banków Żywności doceniła wkład firmy w pomoc żywnościową w tym trudnym czasie i wyróżniła firmę tytułem „Partnera na każdy czas”. To dowód wdzięczności za wsparcie okazane Bankom Żywności i ich podopiecznym w trakcie pandemii koronawirusa.

Pomóc Bankom Żywności w swojej okolicy może każdy – wystarczy odrobina wolnego czasu i dobre chęci. A pracy jest naprawdę sporo, tym bardziej w dobie kryzysu epidemicznego, gdzie osób potrzebujących przybywa niemal z dnia na dzień. Już teraz dane GUS wskazują, że w Polsce przybyło aż 56 tys. osób bezrobotnych w ciągu zaledwie miesiąca, a eksperci przewidują, że sytuacja niestety może się pogarszać. Dzięki wsparciu Banków Żywności do osób potrzebujących trafiają setki ton żywności, szczególnie cennej w dobie kryzysu.

27 października 2021

Zdrowy Balans – najlepszą dietą

Oddajemy do Waszych rąk ebook poruszający temat tzw. zdrowego balansu i planowania ciekawych kompozycji kulinarnych zgodnie z zasadą „niczego za dużo”. Znajdziecie w nim inspiracje kulinarne zarówno na ciepłą,... czytaj dalej

15 października 2021

Raport Federacji Polskich Banków Żywności

Beata Ciepła Prezes Zarządu Federacji Polskich Banków Żywności Szanowni Państwo, Zbliżamy się do roku 2030. To data graniczna, do której jako globalne społeczeństwo powinniśmy zrealizować 17 celów... czytaj dalej

Zobacz wszystkie aktualności