3 czerwca 2020

Wsparcie w kryzysie. Banki Żywności i Coca-Cola HBC razem dla najbardziej potrzebujących

Już za chwilę podopieczni Fundacji „Krok w Przyszłość” otrzymają wsparcie żywnościowe. Wszystko dzięki pracy Banku Żywności w Ciechanowie i pracowników firmy Coca-Cola HBC, którzy wczoraj wspólnie przygotowali aż 631 paczek dla najuboższych mieszkańców Pułtuska. Dziś żywność trafiła już do pierwszych osób.

Mimo przeciwności Banki Żywności od początku pandemii nieprzerwanie działają i realizują swoją misję. Każdego dnia nasi pracownicy i wolontariusze odbierają niesprzedaną, ale dobrą jakościowo żywność od producentów i ze sklepów, a następnie przekazują ją podopiecznym organizacji pomocowych, z którymi współpracują.

Tym razem przedstawiciele Banku Żywności w Ciechanowie mogli liczyć na pomoc wolontariuszy firmy Coca-Cola HBC, którzy ochoczo zgłosili się do pracy. Wspólnie przygotowali aż 631 paczek żywnościowych, które pomogą przetrwać ten trudny czas mieszkańcom Pułtuska. Paczki wydawać będzie organizacja Krok w Przyszłość, która od lat wspiera wykluczonych społecznie i potrzebujących mieszkańców gminy – m.in. seniorów, rodziny wielodzietne czy osoby bezdomne. Fundacja współpracuje z Bankiem Żywości w Ciechanowie niemal od początku swojego istnienia. To właśnie dzięki ciechanowskim społecznikom w samym kwietniu do podopiecznych organizacji trafiło aż 7 ton żywności. Teraz jest to aż 8 940 kg.

Serdecznie dziękujemy za pomoc wolontariuszom z firmy Coca-Cola w akcji pakowania żywności. Dzięki ich wsparciu jedzenie już dziś dotrze do najbardziej potrzebujących w naszym regionie. Cieszymy się, że możemy liczyć nie tylko na darowizny żywności od naszych partnerów biznesowych, ale także na ich czas i energię.” – komentuje Dorota Jezierska, prezeska Bank Żywności w Ciechanowie i wiceprezeska Federacji Polskich Banków Żywności.

To nie pierwszy raz, kiedy pracownicy firmy Coca-Cola HBC wspierają Banki Żywności. Na początku maja pomagali także w Krakowie, gdzie uczestniczyli w dostarczaniu żywności potrzebującym mieszkańcom Niepołomic. Federacja Polskich Banków Żywności doceniła wkład firmy w pomoc żywnościową w tym trudnym czasie i wyróżniła firmę tytułem „Partnera na każdy czas”. To dowód wdzięczności za wsparcie okazane Bankom Żywności i ich podopiecznym w trakcie pandemii koronawirusa.

Pomóc Bankom Żywności w swojej okolicy może każdy – wystarczy odrobina wolnego czasu i dobre chęci. A pracy jest naprawdę sporo, tym bardziej w dobie kryzysu epidemicznego, gdzie osób potrzebujących przybywa niemal z dnia na dzień. Już teraz dane GUS wskazują, że w Polsce przybyło aż 56 tys. osób bezrobotnych w ciągu zaledwie miesiąca, a eksperci przewidują, że sytuacja niestety może się pogarszać. Dzięki wsparciu Banków Żywności do osób potrzebujących trafiają setki ton żywności, szczególnie cennej w dobie kryzysu.

27 czerwca 2024

Żywność dla potrzebujących. Banki Żywności rozpoczynają dystrybucję w ramach Funduszy Europejskich Na Pomoc Żywnościową

Na terenie całej Polski rusza największy program wsparcia żywnościowego dla osób potrzebujących: Fundusze Europejskie Na Pomoc Żywnościową 2021-2027, który jest kontynuacją Programu Operacyjnego Pomoc... czytaj dalej

25 czerwca 2024

Wzmocnienie sieci Banków Żywności – rusza nowych projekt w ramach PROO

Działania Banków Żywności, realizowane w ramach Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich (PROO) mają odpowiedzieć na najważniejsze problemy związane z wypełnianiem misji niesienia pomocy żywnościowej. Należą... czytaj dalej

Zobacz wszystkie aktualności