25 lutego 2022

Banki Żywności wobec wojny w Ukrainie

Szanowni Państwo,

Wszyscy jesteśmy wstrząśnięci tym co dzieje się od wczoraj w Ukrainie. Banki Żywności już aktywnie działają i włączają się w lokalne inicjatywy pomocowe dla przybywających do Polski obywateli Ukrainy.

W tym trudnym czasie musimy okazać solidarność z naszymi sąsiadami, których sytuacja z dnia na dzień stała się dramatyczna. W ciągu kilku dni planujemy uruchomić zbiórkę żywności on-line z przeznaczeniem na pomoc dla uchodźców z Ukrainy.

Nie sposób przewidzieć jak długo trwać będzie konflikt zbrojny, ale jego długofalowe skutki humanitarne będą na pewno poważne. Możemy spodziewać się przybycia uchodźców, dla których Polska będzie schronieniem. Musimy już teraz przygotować się na to, aby zapewnić im godne warunki, gdy dotrą do naszego kraju.

Bardzo liczymy na zaangażowanie wszystkich naszych darczyńców. Nadszedł czas na mobilizację i pomoc.

Z poważaniem,

Beata Ciepła, Prezes Federacji Polskich Banków Żywności

12 kwietnia 2023

Konferencja Znaczenie pomocy żywnościowej w Polsce

Konferencja „Znaczenie pomocy żywnościowej w Polsce” dla organizacji pozarządowych i jednostek pomocy społecznej. W całej Wspólnocie krajów zrzeszonych w Unii Europejskiej corocznie marnuje się prawie... czytaj dalej

5 kwietnia 2023

Życzenia Wielkanocne od Banków Żywności

Szanowni Państwo,  Z okazji nadchodzących Świąt Wielkanocnych życzymy Państwu wiele radości i spokoju. Skorzystajmy z chwili wytchnienia od codziennych obowiązków i spędźmy ten czas w rodzinnej atmosferze. ... czytaj dalej

Zobacz wszystkie aktualności