25 lutego 2022

Banki Żywności wobec wojny w Ukrainie

Szanowni Państwo,

Wszyscy jesteśmy wstrząśnięci tym co dzieje się od wczoraj w Ukrainie. Banki Żywności już aktywnie działają i włączają się w lokalne inicjatywy pomocowe dla przybywających do Polski obywateli Ukrainy.

W tym trudnym czasie musimy okazać solidarność z naszymi sąsiadami, których sytuacja z dnia na dzień stała się dramatyczna. W ciągu kilku dni planujemy uruchomić zbiórkę żywności on-line z przeznaczeniem na pomoc dla uchodźców z Ukrainy.

Nie sposób przewidzieć jak długo trwać będzie konflikt zbrojny, ale jego długofalowe skutki humanitarne będą na pewno poważne. Możemy spodziewać się przybycia uchodźców, dla których Polska będzie schronieniem. Musimy już teraz przygotować się na to, aby zapewnić im godne warunki, gdy dotrą do naszego kraju.

Bardzo liczymy na zaangażowanie wszystkich naszych darczyńców. Nadszedł czas na mobilizację i pomoc.

Z poważaniem,

Beata Ciepła, Prezes Federacji Polskich Banków Żywności

27 czerwca 2024

Żywność dla potrzebujących. Banki Żywności rozpoczynają dystrybucję w ramach Funduszy Europejskich Na Pomoc Żywnościową

Na terenie całej Polski rusza największy program wsparcia żywnościowego dla osób potrzebujących: Fundusze Europejskie Na Pomoc Żywnościową 2021-2027, który jest kontynuacją Programu Operacyjnego Pomoc... czytaj dalej

25 czerwca 2024

Wzmocnienie sieci Banków Żywności – rusza nowych projekt w ramach PROO

Działania Banków Żywności, realizowane w ramach Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich (PROO) mają odpowiedzieć na najważniejsze problemy związane z wypełnianiem misji niesienia pomocy żywnościowej. Należą... czytaj dalej

Zobacz wszystkie aktualności