25 lutego 2022

Banki Żywności wobec wojny w Ukrainie

Szanowni Państwo,

Wszyscy jesteśmy wstrząśnięci tym co dzieje się od wczoraj w Ukrainie. Banki Żywności już aktywnie działają i włączają się w lokalne inicjatywy pomocowe dla przybywających do Polski obywateli Ukrainy.

W tym trudnym czasie musimy okazać solidarność z naszymi sąsiadami, których sytuacja z dnia na dzień stała się dramatyczna. W ciągu kilku dni planujemy uruchomić zbiórkę żywności on-line z przeznaczeniem na pomoc dla uchodźców z Ukrainy.

Nie sposób przewidzieć jak długo trwać będzie konflikt zbrojny, ale jego długofalowe skutki humanitarne będą na pewno poważne. Możemy spodziewać się przybycia uchodźców, dla których Polska będzie schronieniem. Musimy już teraz przygotować się na to, aby zapewnić im godne warunki, gdy dotrą do naszego kraju.

Bardzo liczymy na zaangażowanie wszystkich naszych darczyńców. Nadszedł czas na mobilizację i pomoc.

Z poważaniem,

Beata Ciepła, Prezes Federacji Polskich Banków Żywności

31 marca 2022

Pomoc bez granic – Wielkanocna Zbiórka Żywności w sklepach

W dniach 1-2 kwietnia odbędzie się zbiórka produktów żywnościowych w sklepach stacjonarnych, w ramach Wielkanocnej Zbiórki Żywności, organizowanej przez Banki Żywności. W 363 miastach będzie można dołączyć... czytaj dalej

15 marca 2022

Wsparcie Ukrainy – raport z działań pomocowych Banków Żywności

KLIKNIJ I POBIERZ RAPORT „WSPARCIE UKRAINY” Szanowni Państwo, Banki Żywności w Polsce od 25 lat ratują żywność przed zmarnowaniem i przekazują ją najbardziej potrzebującym. Posiadamy zaplecze, markę i... czytaj dalej

Zobacz wszystkie aktualności