4 stycznia 2023

Jan Burniak – pożegnanie

Ze smutkiem i żalem, żegnamy naszego przyjaciela i członka rodziny Banków Żywności – Jana Burniaka, Prezesa Banku Żywności w Opolu.

Jan Burniak został Prezesem Banku Żywności w 2007 roku. Dzięki swojej determinacji i wytężonej pracy już po roku doprowadził do przyjęcia zarządzanego przez siebie Banku do grona Federacji Polskich Banków Żywności. Bank Żywności w Opolu pod jego przewodnictwem, był wielokrotnie doceniany przez lokalne społeczeństwo i władze. Wśród najważniejszych wyróżnień można wymienić „Opolską Niezapominajkę” dla najlepszej organizacji pozarządowej województwa opolskiego, a także odznakę honorową za wybitne zasługi dla województwa, przyznaną przez Marszałka.

Jana Burniaka zawsze cechowała wrażliwość na drugiego człowieka i zaangażowanie w pomoc innym, co potwierdzał przez lata angażując się w wiele działań Banku i Federacji. Dla pracowników zawsze był miłym i przyjaznym szefem. Przyjaciołom z Banków Żywności będzie brakowało jego energii i koleżeńskości.

Żegnamy go z żalem.

Federacja Polskich Banków Żywności

 

 

27 czerwca 2024

Żywność dla potrzebujących. Banki Żywności rozpoczynają dystrybucję w ramach Funduszy Europejskich Na Pomoc Żywnościową

Na terenie całej Polski rusza największy program wsparcia żywnościowego dla osób potrzebujących: Fundusze Europejskie Na Pomoc Żywnościową 2021-2027, który jest kontynuacją Programu Operacyjnego Pomoc... czytaj dalej

25 czerwca 2024

Wzmocnienie sieci Banków Żywności – rusza nowych projekt w ramach PROO

Działania Banków Żywności, realizowane w ramach Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich (PROO) mają odpowiedzieć na najważniejsze problemy związane z wypełnianiem misji niesienia pomocy żywnościowej. Należą... czytaj dalej

Zobacz wszystkie aktualności