Jak walczyć z niedożywieniem i głodem w Polsce? Jak skuteczniej wpływać na polityki publiczne? Odpowiedzią jest Think Food Tank Banków Żywności – przestrzeń wymiany wiedzy, badań i ekspertyz.
W ciągu roku stworzymy wspólną wizję rozwoju, zbudujemy bazę ekspertów, uruchomimy platformę do dzielenia się wiedzą i będziemy prowadzić badania nad problemem niedożywienia. Naszym celem jest, by głos Banków Żywności był jeszcze bardziej słyszalny w debacie publicznej.
Projekt ma wzmocnić stabilność, pozycję ekspercką i realny wpływ na decyzje, które kształtują przyszłość systemu żywnościowego w Polsce.
Projekt jest realizowany od 1 sierpnia 2025 roku do 31 października 2026 roku. Jego celem jest wsparcie sieci Banków Żywności w działalności misyjnej oraz wzmocnienie instytucjonalne Federacji. Całkowita wartość zadania publicznego: 199 000,00 zł. Wartość finansowania: 199 000,00 zł.
Sfinansowano ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018–2030.